Uradi lako,saznaj kako
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Spojiti ugodno s korisnim, razgovori na temu građevinskog posla, fotografije radova i druženje.savjeti i korisne informacije
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
Građevinske usluge
Linkovi
Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?   Relaxforum100x40 Create your own banner at mybannermaker.com!
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Posjete po državama
Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?   Pageviews=1
IP locator
IP address

 

 Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?

Go down 
Autor/icaPoruka
Admin Zoki

Admin Zoki


Broj postova : 157
Registriran : 25.12.2010
Lokacija : Zagreb

Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?   Empty
PostajNaslov: Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?    Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?   I_icon_minitime9/3/2011, 21:52

Kamin objedinjuje fasciniranost vidljive vatre s korišću dodatnog grijanja. Srce kamina je ložište. Ono je okruženo zračnim omotačem u kojem se zagrijava zrak iz prostorije, koji ulazi kroz donje otvore za dovod zraka, a zatim se putem odzračnika odvodi u prostoriju.

Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?   20561Kamini su specifični po svom brzom zagrijavanju pri čemu se dio toplinske energije direktno zrači preko površine koja je obložena kaljevima ili prirodnim kamenom. Staklena vrata kamina zatvaraju ognjište i štite od žeravice. Vatrostalna staklena vrata dodatno se prozračuju sekundarnim zrakom protiv čađenja. Snaga grijanja je značajno veća nego kod akumulacijske/tradicionalne peći pri čemu stupanj učinka leži kod 80%.


Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?   20587Kaminska peć
Kaminske peći su pravi tvorci romantične ugode i nalaze svoju primjenu kada je pretoplo za uključivanje centralnog grijanja ili je prehladno da biste se odrekli dodatnog izvora topline. Njihova snaga grijanja dostatna je i za manje prostorije kada je vani jako hladno. K tome je kaminska peć alternativa koja zauzima manje prostora nego kamini i kaljeve peći. A ukoliko se odlučite preseliti jednostavno je uzmite sa sobom.

Molimo obratite pažnju na to da kW snaga dotične kaminske peći odgovara veličini vaše prostorije te da je vaš dimnjak prikladan. Kaminska je peć prikladna kao dodatan izvor grijanja i nije dovoljna kao peć za trajno ili samostalno grijanje. Ona je zamišljena kao rješenje za prijelazna razdoblja kada kratkoročno zamjenjuje grijanje i za hladna razdoblja kada služi kao podrška grijanju.


Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?   20566Kaljeva peć
Najstarija poznata kaljeva peć je tradicionalna peć poznata i kao akumulacijska peć. Njezino u većini slučajeva zazidano, zatvoreno ognjište izrađeno je od visoko kvalitetnog šamota i vrata koja su danas radi optičkih razloga često ostakljena. Vrući dimni plin koji nastaje sagorijevanjem provodi se kroz šamotne kanaliće da bi što je više moguće energije upilo i akumuliralo u keramici. Preko šamota toplina polako dospijeva na površinu peći i ravnomjerno se raspoređuje u prostoriji.

Udio isijavajuće topline je kod tradicionalne peći iznimno visok koji u prostorijama različitih veličina osigurava ugodnu i dugotrajnu toplinu. Nedostatak je velika težina od gotovo 1.000 kg kao i dugo vrijeme zagrijavanja. Stoga je tradicionalna peć prikladna za one koji će je zapaliti početkom hladnog vremena kako bi se njome neprestano grijali do početka toplih godišnjih doba.

izvor
[Vrh] Go down
https://uradilako4you.forumcroatian.com
 
Kamin, kaminska peć, kaljeva peć – što je pravo za mene?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Uradi lako,saznaj kako :: Građevinski radovi :: Dimnjaci,kamini i kaminske peći-
Forum(o)Bir: